0948 886 608 / Objednávanie / Po-Pi: 8:00 - 15:00 mrpiestany@mrpiestany.sk

G-SCAN

Prístroj G-SCAN

■ Konštruktéri prístroja G-Scan boli inšpirovaní požiadavkami lekárov, ktorí chceli mať presnejšiu a realistickejšiu informáciu z prístrojov MRI. Umožňuje vyšetrenie pohybového aparátu aj v inej polohe ako v ľahu, napríklad v stoji. To je práve to diagnosticky nové a výhodnejšie. Pri vyšetrovaní v inej polohe ako v ľahu (napr. v stoji) pôsobí na choré časti pohybového systému vyšetrovaného gravitácia (teda váha a držanie tela), čo poskytuje úplne inú diagnostiku a zhodnotenie ako klasické vyšetrenie chrbtice a veľkých kĺbov v leže, ktoré príčinu Vašich ťažkostí nemusí odhaliť (bolesti v chrbtici, krížoch a kĺboch sú najväčšie vtedy, keď človek stojí, vstáva, chodí, či inak zaťažuje pohybový aparát).

Konštrukcia systému G-SCAN

Otvorená konštrukcia systému G-Scan poskytuje väčší komfort pre pacienta a minimalizuje stres z vyšetrenia v zatvorenom priestore. Magnetická rezonancia G-scan je schopná snímať všetky končatiny a L/S&C chrbticu, čiže lumbálnu chrbticu, krčnú chrbticu, rameno, lakeť, zápästie/ruku, bedro, koleno, členok a chodidlo. Tento systém poskytuje pacientovi veľký komfort.

Nový MRI prístroj

■  Možnosti, aké ponúka súčasná medicína vďaka neustálym pokrokom, dokážu uľahčiť prácu nielen doktorom pri stanovovaní diagnózy, ale i pacientom pri následnej liečbe. Za jeden z najväčších prínosov v ostatnom čase možno považovať MRI prístroj G-scan v Piešťanoch, ktorý je vďaka špecifickým vlastnostiam nielen unikátny, ale najmä jediný svojho druhu na Slovensku.

Prečo je prístroj jedinečný?

■ Tento systém predstavuje najnovšie možnosti snímania požadovaných oblastí na tele a zabezpečuje pacientovi značný komfort. Magnetická rezonancia G-scan je schopná snímať všetky končatiny a   L/S & C chrbticu, čiže lumbálnu chrbticu, krčnú chrbticu, rameno, lakeť, zápästie/ruku, bedro, koleno, členok i chodidlo účinnejšie a jednoduchšie v porovnaní s minulosťou. Z ďalších pozitív unikátneho prístroja spomeňme vysokú kvalitu muskuloskeletálnej MRI, možnosť vyšetrenia pacientov s klaustrofóbiou a záťažovú MRI. Tou najdôležitejšou však ostáva skutočnosť, že pacienta možno vyšetriť v rôznych polohách, a teda presne podľa potreby odborníka a jeho pacienta.

Nová diagnostická výhoda

■  Jeden z primárnych cieľov MRI (magnetická rezonancia) vývoja ako takého, bola snaha o zobrazenie chrbtice a kĺbov v ich prirodzenej záťažovej pozícii. Zmenou polohy pacienta z ležiacej do záťažovej sa totiž objavia nielen dôležité bio-mechanické zmeny, ale i patologické javy. Pri vyšetrovaní v inej polohe než ležmo pôsobí na vyšetrované oblasti tela gravitácia, váha a samozrejme držanie tela. Veď bolesti v chrbtici, krížoch a kĺboch bývajú najintenzívnejšie práve vtedy, keď človek stojí, vstáva alebo chodí.

Komplexné vyšetrenie pohybového aparátu

■  Na tomto základe funguje aj nový MRI prístroj G-scan, zameraný na komplexné a presné vyšetrenie pohybového aparátu s možnosťou vyšetriť príslušné oblasti aj v inej polohe než v ľahu – napríklad v stoji, číže v záťaži. MRI prístroj je určený na diagnostiku chrbtice, kolena, členkov, chodidla a bedier ako v kľude, tak aj v záťaži. Okrem toho prístroj umožňuje excelentnú diagnostiku pre zisťovanie ochorení ramena, lakťa, zápästia a drobných kĺbov rúk.

KONTAKTUJTE NÁS I 0948 886 608 I mrpiestany@mrpiestany.sk

KONTAKTUJTE NÁS
0948 886 608
mrpiestany@mrpiestany.sk

NEDOVOLALI STE SA?
Ku každému pacientovi sa snažíme pristupovať individuálne a zodpovedne, preto veríme, že pochopíte možnú obsadenosť našich telefónnych liniek. Ak momentálne nedvíhame, venujeme sa naplno iným pacientom. Prosíme, kontaktujte nás znovu na našom mobilnom čísle CALL CENTRA 0948 886 608.